Novinky Rýchle tipy Treba vedieť

Ako zastaviť odoslanie už odoslaného e-mailu v Gmaily?

Určite sa vám už neraz stalo, že akonáhle ste odoslali e-mail, tak ste zistili, že buď ste v ňom zabudli niečo spomenúť, pridať prílohu, alebo namiesto priamej odpovede odosielateľovi ste zvolili možnosť “Odpovedať všetkým”. Trochu ste si zahundrali a povedali, že nabudúce budete obozretnejší… A čo sa stalo nabudúce, to už všetci poznáme 🙂

Našťastie Gmail má na túto ošemetnú situáciu riešenie. Ide o funkciu s názvom “Zrušiť odoslanie”, angl. Undo send. Pomocou nej môžete oddialiť fyzické odoslanie e-mailu o 5-30 sekúnd, podľa vlastného nastavenia, čo by mal byť dostatočný čas, keďže podľa štúdie Google si chybu po odoslaní e-mailu človek uvedomí v priemere do 3 sekúnd. Počas tejto doby je e-mail zaradený do fronty na odoslanie a počas nej máte možnosť vľavo dole vo web-rozhraní gmailu zastaviť jeho odoslanie.

zdroj: upit.sk

Zastaviť odoslanie je tiež možné pri odoslaní e-mailu cez mobilnú aplikáciu Gmail.

zdroj: pcmag.com

Nastavenie tejto funkcie nájdeme vo web rozhraní Gmail po kliknutí vpravo hore na koliesko (Nastavenia) a zvolíme “Všetky nastavenia” angl. See all settings. Funkcia sa nedá deaktivovať, prednastavená hodnota je 5 sekúnd.

zdroj: upit.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *