Návrh, optimalizácia a správa väčších či menších sietí a sieťových riešení

Počítačová sieť je základným prvkom každej IT infraštruktúry, od ktorej správneho nastavenia nezávisí iba rýchlosť Vášho internetového pripojenia, ale aj bezpečnosť internej komunikácíe. V rámci našich sieťových riešení poskytujeme fyzický aj logický návrh sietí, ktorý je dôležitý napríklad na oddelenie verejnej časti siete (napríklad wifi pre klientov) od Vašej internej siete, z dôvodu bezpečnosti a ochrany internej siete pred potenciálnym útočníkom.

Poskytujeme návrh, realizáciu a správu kvalitných a stabilných wifi riešení. Základom je opäť bezpečnosť, a práve preto ponúkame aj riešenia s inou a overenejšou formou autentifikácie ako zdieľané heslo.

Aby komunikácia v rámci siete bola stabilná, bez výpadkov, resp. s čo najkratšími výpadkami, ponúkame riešenia na zabezpečenia kvality služieb (napr. garantovaná rýchlosť internetového pripojenia pre všetky počítače v sieti, aby nedošlo k tomu, že jeden počítač si vyhradí pre seba všetku rýchlosť pripojenia), prípadne ak využívate vo svojom podnikaní dôležité a nevyhnutné služby s požiadavkou na vysokú dostupnosť a kvalitu ako napr VoIP, nastavíme prioritizáciu tejto sieťovej komunikácie, aby nedochádzalo k výpadkom a zníženiu kvality hovorov vyťažením linky niečím menej dôležitým.

V súčasnej situácii je veľmi žiadaným riešením možnosť práce z domu, kde sa pripájate do Vašej internej siete v podstate odkiaľkoľvek. Obrovská výhoda spočíva v tom, že všetky Vaše dáta z internej siete máte okamžite na dosah, kdekoľvek sa nachádzat, samozrejme, prostredníctvom bezpečne šifrovaného, tzv. VPN spojenia. Obdobným riešením je prepojenie pobočiek firmy takisto prostredníctvom VPN, vďaka čomu je úplne jedno, z ktorej pobočky pracujete a pristupujete k vašim systémom. Sieťová komunikácia medzi takto prepojenými pobočkami je nanajvýš bezpečná.

Systémová podpora

Od najpoužívanejšieho systému až po tie náročnejšie

 • windows_upit

  Microsoft Windows

  Plná podpora na operačnom systéme Windows pre všetky Vaše PC zariadenia.

 • apple_upit

  Apple MacOS

  Plná podpora na operačnom systéme MacOS pre všetky Vaše Apple PC zariadenia.

 • linux_upit

  Linux

  Plná podpora na operačnom systéme Linux pre všetky Vaše PC zariadenia.

Naše pravidlo

Je jednoduchšie problémom predchádzať ako hľadať ich riešenie

Kvalitný monitoring je základ. Systém ZABBIX, ktorý používame, monitoruje vaše systémy – počítače, servery, routre či switche. Od základných metrík ako vyťaženie pamäte, diskov, procesora až po monitoring webových informačných systémov, či databáz bežiacich na platformách ako Windows, Linux, či UNIX.
Všetky výstupy v podobe grafov či tabuliek môžete pohodlne sledovať cez web rozhranie avšak nespornou výhodou sú v ZABBIXe rôzne typy notifikácií. Prostredníctvom e-mailu, sms, či instant Messangeru ste ihneď upozornení v prípade výpadku, vyššieho zaťaženia alebo pri nedostatočnej kapacite.

Tip pre Vás: Vyberte si niektorý z našich balíkov pravidelnej IT správy a monitoring máte v cene!

0%

Dostupnosť nami spravovaných sietí v roku 2019

0+

Počet spravovaných lokálnych sietí